Сім молодіжних соціальних проєктів обрані бенефіціарами першого раунду гранту “Метелик”

У 2019 році у співпраці з успішною неприбутковою організацією Ukraine Global Scholars ми запустили пілотний раунд гранту “Метелик” та отримали 198 заявок із усіх куточків України. Після детального розгляду кожної ми визначили 20 команд-фіналістів, з якими провели Skype-співбесіди та додаткову прискіпливу перевірку запропонованих ними проєктних концепцій. Врешті-решт обрали 7 команд, що отримали гранти:


1. Зелений Офіс, Львів, Україна


Зелений Офіс надає послуги зі збору відходів, придатних до переробки з офісів компаній та неприбуткових організацій. Стале функціонування ініціативи забезпечуватиметься збором номінальних внесків від комерційних компаній, які дозволять покрити витрати для надання аналогічних послуг для НПО безкоштовно. Ідея розроблена в межах екологічного проєкту Зелена Коробка, ще одним компонентом якого є центр переробки відходів у Львові. Ініціативою опікуються студенти Українського католицького університету. Грант “Метелик” допоможе придбати фурґон для збору сировини із офісів компаній-клієнтів.


2. Молодіжний Банк, Вінниця, Україна


10 учасників команди Молодіжного Банку щороку проводять конкурс міні-грантів для місцевої молоді, щоб ініціювати запуск проєктів для розвитку місцевих шкіл та вищих навчальних закладів. Організація є частиною Youth Bank International network. Грант “Метелик” допоможе Молодіжному Банку охопити більше молодих людей у Вінниці та проведе тренінги з таких ключових тем, як проєктний менеджмент та фандрейзинг.3. DecidEd, вся Україна


Команда DecidEd розробляє безкоштовну відкриту платформу, що допоможе учням отримати всю потрібну інформацію про вищі навчальні заклади та порівняти їх між собою за такими критеріями: академічні можливості, кар’єрні перспективи, життя студентів поза навчальною аудиторією. Грант “Метелик” профінансує створення платформи.


4. Молодіжний благодійний театр “Покликання”, Тернопіль, Україна


Покликання” - учнівська театральна трупа, яка презентує вистави, присвячені історії та культурі України, аби зібрати кошти для місцевих дітей, що перебувають у скрутному становищі. Грант “Метелик” допоможе команді молодіжного театру профінансувати проведення більшої кількості вистав та, відповідно, охопити ширшу аудиторію.5. Еко-школа, Смідин, Україна


Мета Еко-школи - промотувати екологічну свідомість серед учнів сільських шкіл. Для досягнення цієї мети, команда планує запустити процес переробки відходів і компостування та відкрити теплицю, де зможуть працювати учні. Грант “Метелик” покриє витрати на необхідне обладнання.


6. Los Gehts, Бамберг, Німеччина


Los Gehts - це програма обміну для учнів із українських сіл. Команда організовує безкоштовні освітні поїздки в Німеччину для дітей, що інакше не мали б можливості поїхати за кордон. Як згадано вище, говоримо про програму обміну, тобто учні з Німеччини завдяки ініціативі також зможуть відвідати Україну. Los Gehts організувала НПО BambergUA, яку, в свою чергу, запустили українці, що зараз навчаються у Німеччині. Грант “Метелик” профінансує участь у програмі для наступної групи учасників із України.


7. Be Eco!, Золочів, Україна


Be Eco! - учнівська команда, що займається промоцією переробки відходів у Золочеві та навколишніх населених пунктах, відвідуючи місцеві школи та проводячи там освітні тренінги та майстерні. Також планують встановити у школах контейнери для збору відходів для переробки. Грант “Метелик” допоможе придбати контейнери для відходів, а також всі матеріали, що знадобляться команді для презентацій у школах.Хочемо також зазначити, що команди, які не були обрані бенефіціарами гранту, отримали персональні відгуки та критичні коментарі про проєкти, а також - список організацій-грантодавців та інших ресурсів, що надають безкоштовні консультації.